Leiskite Jums paspausti ranką

Leiskite Jums paspausti ranką

Iki Kalėdų liko mažiau nei savaitė. Tad šį kartą apie lengvesnę temą aktualią ne tik pardavėjams – rankos paspaudimą.

Šventiniu periodu lankome draugus, gimines, klientus, tad rankas spaudžiame gerokai dažniau nei paprastai. Todėl verta žinoti kaip tai yra daroma. Sakysite, kad nėra čia apie ką kalbėti. Deja, bet yra 🙂 Tuoj pamatysite 🙂 Pirmiausiai tai atminkite 2 dalykus – ranka spaudžiama tvirtai ir žiūrima į akis. Ne pro petį, ne į tai kaip apsirengęs žmogus su kuriuo sveikinatės, ne į spuogą ant nosies (nors ir niežti nagus kaip norisi tą prisirpėlį išspausti), ne į papus (nepriklausomai nuo jų dydžio), bet į akis. Nesvarbu nuo to su kuo sveikinatės – su bomžu ar prezidente.

Lygiai taip pat nepriklausomai nuo to su kuo sveikinatės ranka spaudžiama tvirtai. Moterims ranka spaudžiama vienodai stipriai kaip ir vyrams. Nėra moterys tokios silpnos, kaip kartais vyrams atrodo, ar kaip kartais jos nori vyrams atrodyti 🙂 Tvirtai tai ne reiškia stipriai. Kaulai neturi braškėti. Būna personažų, kurie prisiskaitę, kad stiprus rankos paspaudimas simbolizuoja tvirtą charakterį ranką spaudžia pabrėžtinai stipriai. Arba būna sporto klubus palankiusių stipruolių (mėgstančių visokius aptemptus drabužėlius ir trumpas stilingas šukuosenas), kurie stipriu paspaudimu nori parodyti, kad ne veltui tiek vitaminų suvalgyta ir priešais veidrodį ganteliu pramojuota. Tai tokiu būdu parodote ne jėgą ar charakterio savybes, o neišmanymą ir elementaraus etiketo nežinojimą.

Atskira tema yra rankos paspaudimas ir moterys. Visi džentelmenai turi prisiminti vieną paprastą taisyklę – neturite teisės tiesti moteriai rankos, tol kol ji rankos neištiesė pirma. Net jei seilėjatės kaip norite pačiupinėti žavią gazelę, turite valdytis. Priešingu atveju būsite mužikai iš kaimo vidurio, nežinantys, kada galima tiesti ranką, o kada ne. Tiesa, egzistuoja viena išimtis – jei džentelmenas yra šeimininkas (namų, ofiso, rajono ar miegamojo), tuomet jis turi teisę tiesti ranką pirmas. Kaip kad aš mokymų metu, nes esu mokymų šeimininkas.

Na, o apie tai, kad rankos turi būti švarios, nagai nukarpyti ir nebūtų jokių nagų grybelio požymių turbūt neverta kalbėti. Ar verta? 🙂

tel-icon
+370 686 91240
email-icon
mindaugas@lastauskas.lt