Apie Donaldą. Ne ančiuką

Apie Donaldą. Ne ančiuką

Praeitame poste pristačiau DISC žmonių elgsenos teoriją. Pradėsiu nuo pirmojo žmonių tipo – D. Šis tipas vadinamas Dominuojančiu. Arba galite atsiminti kaip Donaldas. Ne ančiukas. Donaldas Trampas. Ryžtingas, tiesus, pasitikintis savimi, užsivedęs ir nebijantis rizikuoti. Dėmesys sutelktas į rezultatą. Tikslas jam pateisina priemones. Kliūtys triuškinamos skutais nesidairant kur jos lekia. Toks jau tas Donaldas. Tokių žmonių daug vadovų tarpe. Todėl jie ir tapo vadovais. Ne dėl išskirtinių gebėjimų. Dėl ambicijų ir kryptingo tikslo siekimo. Jiems svarbu statusas. Jie stengiasi parodyti savo statusą. Mėgsta blizgučius (pvz. prabangius laikrodžius), juos noriai demonstruoja, mėgsta skambas pareigas. Pavyzdžiui D tipo jaunas pardavimo vadybininkas mieliau būtų „projektų vadovas“, nes tokiose pareigose yra žodis „vadovas“. Pabandykite atspėti, kas Jūsų laukia jei pamiršite tokius žmones pasveikinti boso dienos proga 🙂 Atsakymo variantų reikia? 🙂

Man tokio tipo klientai patinka. Su jais labai greitai sužinai pardavei ar ne. Jiems nėra sunku pasakyti „ne“. Jie mėgsta pokyčius ir iššūkius. Pakeisti tiekėją nauju jiems nėra sunku. Sentimentaliais skrupulais jie savęs nekankina.

Svarbiausias klausimas pardavėjui profesionalui – kaip jiems parduoti? Būkite aiškūs, tiesūs, eikite tiesiai prie reikalo. Jokių „lia lia“ ir meilikavimų. Kalbėkite glaustai ir lakoniškai. Neerzinkite jų ilgomis kalbomis. Jie yra kalbėtojai, o ne klausytojai. Tad jei jie kalba – jokiu būdų nepertraukinėkite. Klausykitės aktyviai ir rimtu veidu, net jei jie šneka pievų pievas. Nedrebėkite. Demonstruokite pasitikėjimą. Liūtai bendrauja ir dirba su liūtais. Drebančius avinėlius (ir asilėlius) jie valgo priešpiečiams. Pardavinėdami akcentuokite rezultatą, o ne procesą. Manot Trampui įdomu kaip ta siena su Meksika bus pastatyta? Ar kiek kainuos? Siena su Meksika bus! Taškas. Ką nors siūlydami kalbėkite aiškiai ir konkrečiai. Jokių „muilinų“ sprendimų ar siūlymų. O sprendimus jie priima greitai ir sprendžia patys.

Pabaigai puikiai šį tipą iliustruojanti Sersėjos Lanister (iš Sostų karų) ištarta frazė – „Liūtams neįdomu ką apie juos mano avys“.

tel-icon
+370 686 91240
email-icon
mindaugas@lastauskas.lt